pludmaleLielākā daļa dzirdes aparātu spēj „izdzīvot” pēc 30 minūšu garām „peldēm”, ja vien par tiem laikus atceras un tos ātri izžāvē. Neskatoties uz to, mēs iesakām noņemt dzirdes aparātus pirms dodaties peldēties, ejat dušā vai vannā.

Vienlaikus pārliecinieties, ka dzirdes aparāti ir droši noglabāti tad, kad tie nav jūsu ausīs! Mitrums un kondensāts var sabojāt jūsu dzirdes aparātu elektroniskās sistēmas. Mēs iesakām izņemt bateriju un atstāt baterijas vāciņu vāļā, kad dodaties gulēt. Dzirdes aparātu žāvēšanai var izmantot arī īpaši tam paredzētas ierīces. Sīkāk jautājiet savam dzirdes aparātu speciālistam.

Ieteicamie soļi, kā labāk žāvēt dzirdes aparātus:

  • Ar mīkstu drānas gabaliņu noslaukiet aparāta korpusu
  • Izņemiet bateriju un pārbaudiet, vai baterijas vāciņā nav ūdens. Ja nepieciešams, izslaukiet to ar mīkstu drāniņu
  • Novietojiet dzirdes aparātu siltā un sausā vietā: trauku žāvētāja redelītē vai uz plauktiņa virs radiatora uz vismaz stundu. Nekādā gadījumā nenovietojiet dzirdes aparātus tieši uz siltuma avota vai nežāvējiet mikroviļņu krāsnī, jo tas var neatgriezeniski sabojāt dzirdes aparātu.
  • Pēc nožūšanas, ievietojiet jaunu bateriju
  • Visam vajadzētu atkal darboties!

Phonak iesaka:  Viesiem jaunākās paaudzes Phonak dzirdes aparātiem ir piešķirts IP67 kategorija. (IP – International Protection rating system, kas ir starptautiska klasifikācijas sistēma, un tā norāda aizsardzības pakāpi pret šķidrumu un cietiem objektiem)

Pirmais skaitlis ir 6, kas norāda uz aizsardzību pret putekļiem. Šīs ierīces ir putekļu izturīgas.

Otrais skaitlis ir 7, kas norāda uz ūdens un mitruma izturību. 7 – norāda, ka ierīce ir spēj izturēt ūdenī līdz 30 minūtēm 1 metra dziļumā.