Galvas impulsu tests

Nereti pacienti sūdzas par līdzsvara traucējumiem vai galvas reiboņiem. Galvas reibonis ir traucējošs, nepatīkams simptoms, kas samazina darba spējas. Tā ir veselības problēma, kas jānovērš.Vairumā gadījumu precīzu diagnozi un tai sekojošu sekmīgu ārstēšanu palīdz noteikt rūpīga pacienta anamnēze, otoneirologa konsultācija un izmeklējumu veikšana. Reiboni, apmēram 70% gadījumos, izsauc pataloģija iekšējā ausī. Pārējie 30% var būt saistīti ar neiroloģiskas dabas traucējumiem, sirds un asinsvadu slimību problēmām u.c. saslimšanām.

Galvas impulsu tests ir vienīgais izmeklējums, kas izvērtē vestibulāri okulāro refleksu. Ar šo testu var vienkārši, ātri un neinvazīvi noteikt reiboņa cēloni un uzsākt ārstēšanu. Papildus galvas impulsa testam var izmantot arī audiometriju un timpanometriju.

Galvas impulsa testa metodes priekšrocība ir diagnozes noteikšanas precizitāte, kas ļauj konstatēt, vai pacienta problēma ir neiroloģiska vai saistīta ar iekšējās auss slimībām. Izmeklējums ir nekaitīgs un nerada nepatīkamas sajūtas.

Pieteikties izmeklējumam un konsultācijai

piearsta_lorklinika