Deguna priekšējā tamponāde

Deguna priekšējo tamponādi pielieto deguna asiņošanas apturēšanai, izmantojot speciālus tam paredzētus deguna tamponus (hemostātiski pašsūcoši tamponi) un medikamentus.

Lai apturētu asiņošanu, mājas apstākļos galva būtu jānoliec uz priekšu, nevis atpakaļ. Abas deguna nāsis jāaizspiež ar pirkstiem un jātur aizspiestas 7-10 minūtes – tas ir normālais asins recēšanas laiks. Vienlaikus var likt kaut ko aukstu uz deguna saknes ( vietiņa starp acīm) vai sprandas rajonā. Lai apturētu deguna asiņošanu, nebāz degunā vates tamponus, jo tos mainot ik pa minūtei, traumētajā asinsvada vietā nevarēs izveidoties asins receklis, kas turēs brūci ciet.

Ja bērnam, vai pieaugušajam deguns asiņo tikai vienreiz, par veselību nav iemesla uztraukties. Taču, ja tas sāk atkārtoties regulāri un ir vēl citi veselības traucējumi, piemēram, pie sasitumiem daudz zilumu vai arī brūces, saskrāpējumi ilgi asiņo, ir obligāti jāvēršas pie ārsta un jānosaka asiņošanas cēlonis.

Vienlaikus asinsvadu sieniņas profilaktiski var stiprināt, lietojot C vitamīnu, proti, oranžie, sarkanie un zaļie augļi un dārzeņi ir vislabākie C vitamīna avoti. Piemēram, glāze apelsīnu sulas satur apmēram 100 miligramus C vitamīna, daudz tā atradīsiet arī zemenēs.

Pieteikties konsultācijai

piearsta_lorklinika