Dzirdes pārbaude ar kamertoņiem

Ātra dzirdes pārbaude, izmantojot kamertoņu dakšu (parasti 256 Hz vai 512 Hz). Visbiežāk izmanto Rinnes un Vēbera testus. Vēbera tests ir dzirdes skrīninga tests. Ar tā palīdzību var identificēt vienpusēju vadīšanas tipa dzirdes zudumu t.i. (vidusauss dzirdes zudums) un vienpusēju sensoneirālu dzirdes zudumu t.i. (iekšējās auss dzirdes zudums).

Testu veic, novietojot kamertoni pacienta pieres centrā starp ādas uz mataino daļu vai pie deguna saknes. Tad pacientam tiek jautāts vai skaņa ir skaļāka vienā ausī, vai ir dzirdēta uz viduslīnijas.

Savukārt ar Rinnes testu izmeklē atšķirību starp skaņas gaisa un kaula vadāmību. Kamertoni, novieto uz aizauss paugura un pārbauda skaņas kaula vadāmību, bet, novietojot pie auss- skaņas gaisa vadāmību. Pacients identificē, kura stimulācijas metode dod skaļāko skaņu. Ja pacientam ir dzirdes zudums, labāka skaņas uztvere ir uz aizauss paugura. Ja pacients atzīmē atšķirību starp ausīm, nepieciešams pāriet uz Vēbera testu, lai identificētu sensoneirālo dzirdes zudumu.

Šīs metodes ir absolūti nesāpīgas, viegli un ātri veicamas.

Pieteikt konsultāciju

piearsta_lorklinika