auss aizbāžņi

Auss aizbāžņi – palīgs dzirdes aizsardzībai

Sensorās šūnas ausīs palīdz sadzirdēt. Pakļaušana skaļām skaņām laika gaitā izraisa šo sensoro šūnu nogurumu. Rezultāts ir īslaicīgs dzirdes zudums vai tinīts (skaņas ausīs). Piemēram, persona, kura apmeklē skaļus koncertus, pēc tam var just apslāpētu dzirdi, zvanīšanu vai dūkšanu ausīs. Tas bieži uzlabojas, atjaunojoties sensorajām šūnām. Tomēr, regulāri pakļaujot dzirdi skaļiem vai ilgstošiem trokšņiem, sensorās šūnas un citas auss daļas var tikt neatgriezeniski bojātas, kā rezultātā rodas neatgriezenisks trokšņa izraisīts dzirdes zudums.

Trokšņa izraisīts dzirdes zudums var būt tūlītējs, piemēram, ja tiek pakļauts pēkšņam skaļas skaņas uzplūdam ( šāviena troksnis, skaļa mūzika u.c.), tomēr biežāk zudums ir pakāpenisks un bieži vien paliek nepamanīts vai ignorēts, līdz situācija kļūst traucējoša. Sākotnēji var būt grūtības dzirdēt tikai dažas augstas skaņas, piemēram, zvaniņus vai putnu dziesmas. Tā progresējot, dzirdes zudums var apgrūtināt saziņu ar citiem cilvēkiem, īpaši tādās vietās kā restorāni vai sabiedriskais transports, kur ir fona troksnis. Termins “droša klausīšanās” attiecas tikai uz konkrētām klausīšanās darbībām, kas neapdraud jūsu dzirdi. Skaņas skaļums, klausīšanās ilgums un skaļo skaņu iedarbības biežums ietekmē dzirdi. Jo augstāks skaņas līmenis un ilgāks ilgums, jo lielāks dzirdes zuduma risks. Piemēram, varat droši klausīties 80 dB (decibeli) skaņas līmeni līdz 40 stundām nedēļā. Ja skaņas līmenis ir 90 dB, drošais klausīšanās laiks samazinās līdz 12,5 stundām nedēļā.

Vislabākais veids, kā mazināt dzirdes traucējumu gūšanas risku, ir atbrīvoties no trokšņa vai samazināt tā līmeni tā rašanās avotā. Tā kā tas ne vienmēr ir iespējams, ir pieejami dažādu veidu dzirdes aizsargāšanas līdzekļi. To uzdevums ir samazināt troksni līdz tādam līmenim, kas nenodara kaitējumu dzirdei, vienlaikus saglabājot spēju saklausīt apkārtējās skaņas.

Jebkuru ausu aizbāžņu mērķis ir aizsargāt ausis no pārmērīga trokšņa vai ūdens. Taču ne visi ausu aizbāžņi to var nodrošināt, jo:

  1. Visas skaņas nav vienādas — runas skaņas atšķiras no fona trokšņa skaņām. Mērķis ir vairāk slāpēt fona troksni, nevis runu vai mūziku.
  2. Ausis un ausu kanāli ir unikāli – tādi paši kā mūsu pirkstu nospiedumi, un vienreizlietojamie ausu aizbāžņi nevar nodrošināt labu kontaktu ar ausīm. Tātad, lai ausu aizbāžņi būtu efektīvi, tiem ir jāierobežo skaņas skaļums, bet ne pārāk daudz vai pārāk maz (atkarībā no tā, kas jums nepieciešams), un jānodrošina labs kontakts ar ausi, tā lai aizbāžņi labi pieguļ auss formai, tādējādi aizsargājot jūsu ausis.

Ausu aizbāžņiem ir vairāki veidi:

Kā rūpēties par auss aizbāžņiem?

Vairākkārtīgai lietošanai paredzētie aizbāžņi jāuzglabā vēsā, tīrā vietā. Pēc katras lietošanas reizes noslaukiet ausu aizbāžņus ar sausu lupatiņu un glabājiet tos alumīnija ietvarā. Kad silikona daļa kļūst netīra, mazgājiet to zem silta ūdens. Pirms mazgāšanas izņemiet plastmasas filtrus. Ievietojiet filtrus tikai pēc tam, kad silikona daļas ir pilnībā sausas. Nekādā gadījumā neatstājiet tos iemērktus. Pirms izmantot ausu aizbāžņus, vizuāli pārliecināties, ka tiem nav novalkāšanās vai plīsuma pazīmju.

Kāda veida auss aizbāžņi ir pieejami LOR klīnikā?

Mēs piedāvājam vairākkārt lietojamos auss aizbāžņus, kā arī pēc individuāla pasūtījuma auss aizbāžņus.

Auss aizbāžņi miegam

Nakts laikā miegu var traucēt tādi faktori kā krākšana (mērena krākšana sasniedz 50 -60 dB), suņu rejas u.c. Īpaši miegu traucē dzelzceļa un automaģistrāļu troksnis. Ja Jūs bieži guļat dienas laikā, faktoru, kas varētu traucēt veselīgam miegam, pieaug dubultā. Ja Jūs esat pakļauts šiem faktoriem, iesakām izmantot ausu aizbāžņus miegam.

auss aizbāžņi miegam

Produktam specifiskās priekšrocības

Auss aizbāžņi komfortam

Neatkarīgi no tā, vai programmējat, veidojat prezentāciju vai rakstāt e-pastu, ir gadījumi, kad pastāvīgais troksnis atvērtā biroja vidē kļūst pārāk uzmācīgs. Gaisa kondicionēšanas iekārtas troksnis vai datora ventilatori pasliktina izziņas spējas, kā arī ielas troksnis, kolēģu sarunas un tālruņu zvani samazina jūsu koncentrēšanās spējas. Ja Jūs esat pakļauts šiem faktoriem, iesakām izmantot ausu aizbāžņus – komforts.

Serenity Choice™ Comfort universāls auss aizbāznis, kas izstrādāts, lai slāpētu dažādas skaņas. Sarunas izgaist fonā, telefona zvani, vilcienu, automašīnu trokšņi utt. kļūst mazāk traucējoši. Tomēr, ja vēlaties, varat sadzirdēt sarunas, lai nejustos izolēts. Šie auss aizbāžņi paredzēti nēsāšanai visu dienu, neizraisot kairinājumu un nodrošinot optimālu komfortu.

Produktam specifiskās priekšrocības

Auss aizbāžņi šāvējiem un medniekiem

Izmantojot patentētu filtru tehnoloģiju, auss aizbāžņi šāvējiem un medniekiem, aizsargā lietotāja ausis no maksimālā skaņas spiediena līmeņa, ko rada ieroču un artilērijas šāvieni, samazinot to līdz drošam līmenim. Serenity Choice™ Hunting & Shooting, kas izstrādāts militārām vajadzībām, nodrošina optimālu aizsardzība pret augstu impulsu troksni ( sertificēts līdz 166 dB). Situācijas, kad nav skaņas maksimuma, produkts nodrošina fona trokšņu dzirdamību.

Produktam specifiskās priekšrocības

Auss aizbāžņi darbam trokšņainā vidē

Auss aizbāžņi Serenity Choice™ Work tiek izmantoti kā līdzeklis, lai pasargātu dzirdi no zemo frekvenču trokšņiem, kas tiek uzskatīti par cilvēkam viskaitīgākajiem. Aizbāžņi samazina skaņas līmeni par 24dB, padarot drošu  8 stundas nepārtrauktu lietošanu jebkurā vidē līdz 109 dB.  Strādājot cehos, ražotnēs, ceļu būvniecībā ar trieciena āmuriem un daudzām citām rūpnieciskajām iekārtām, rodas ļoti skaļi trokšņi, kas var kaitēt dzirdes veselībai. Pastāvīga skaļu skaņu un trokšņu iedarbība var novest ne tikai pie dzirdes traucējumiem, bet arī radīt centrālās nervu sistēmas bojājumus. Serenity Choice™ works var lietot kombinācijā ar austiņām, lai veidotu dubulto aizsardzību, situācijās, kad ir ļoti augsts trokšņa līmenis.

Produktam specifiskās priekšrocības

Auss aizbāžņi motosportam

Auss aizbāžņu Serenity Choice™ Motorsport dizains ir izstrādāts tā, lai tie netraucētu brauciena laikā un tie ir īpaši piemēroti vilkšanai zem ķiveres. Trokšņa līmenis motocikla ķiverē pie 100 km/h parasti ir 95-105 dB. Tas ievērojami pārsniedz plaši pieņemto drošā trokšņa iedarbības līmeni 85 dB, kas nozīmē, ja jūs braucat no 15 minūtēm līdz 2 stundām, tad  riskējat iegūt trokšņa izraisītus dzirdes zuduma simptomus. Serenity Choice™ Motorsport samazina vēja radīto troksni līdz drošam līmenim, kas nozīmē, ka varat koncentrēties tikai uz ceļu. Serenity Choice™ ir izstrādāts tā, lai tas ietilptu ausī, neaizķerot ķiveres apvalku, samazinātu troksni, bet ļaujot dzirdēt brīvroku sistēmas.

auss aizbāznis

Produktam specifiskās priekšrocības

Auss aizbāžņi koncertiem

Piedāvājam pielāgotus dzirdes aizsardzības līdzekļus mūziķiem, mūzikas mīļotājiem un koncertu apmeklētājiem.  Koncertos skaņas līmenis parasti pārsniedz drošo robežu 85 dB. Serenity Choice™ Music aizbāžņi samazina skaņas līmeni par 17 dB un 102 dB skaļu mūziku droši var klausīties līdz 8 stundām. Aizbāžņu filtri nodrošina lineāru skaņas pieklusinājumu un vienmērīgu skaņas slāpējumu visās frekvencēs, tādējādi klausītājs nezaudē sākotnējo mūzikas skanējumu, tas vienkārši tiek samazināts līdz drošam līmenim.

Produktam specifiskās priekšrocības

Individuālie aizbāžņi lidojumiem

 Ikviens atceras, kā ausis var sāpēt pēc ilgstošas ​​uzturēšanās lidmašīnā. Turbīnas troksnis un stipras spiediena svārstības kaitē dzirdei. Ja bieži lidojiet, parūpējieties par savu ausu veselību.

Individuālie Ūdens necaurlaidīgie auss aizbāžņi peldbaseinam

Apmeklējot baseinu gan profesionāļi, gan amatieri, kuri nodarbojas ar aktīviem ūdens sporta veidiem ir pakļauti riskam ūdens nokļūšanai ausīs, tā rezultātā viņiem var attīstīties dažādas dzirdes orgānu slimības. Lai no tā izvairītos, mūsu speciālisti iesaka izmantot individuālos ūdens necaurlaidīgos aizbāžņus Individuālo ausu aizbāžņu izmantošana ir ieteicama arī bērniem, jo viņu ausu kanāli vēl nav pilnībā izveidojušies. Tas palīdzēs pasargāt no biežas ūdens iekļūšanas auss kanālā, kas savukārt samazinās iekaisuma rašanās risku.