kondicionieri

Kādi ir gaisa kondicionieru riski?

Mēs, cilvēki, mēdzam būt neapmierināti, ja ir par karstu, tad mēs prasām vēsu gaisu un patīkamu vējiņu, tiklīdz ir nedaudz vēsāks, mēs uzreiz lūkojam siltuma. Komfortabls klimats ir nepieciešams mums gan birojā, gan mājās, automašīnās un pat veikalos. Šobrīd kondicionieri no luksusa ierīces izredzētajiem ir kļuvuši par mūsu dzīves daļu, gribam to vai nē. Bet!

Kādi ir gaisa kondicionieru riski?

Kondicioniera radītas, pēkšņas temperatūras un mitruma izmaiņas ietekmē elpošanas sistēmu, īpaši cilvēkiem ar hroniskām elpceļu slimībām – astmu, bronhītiem, skaidro LOR Klīnikas otolaringoloģe, Prof. Ligija Ķīse. Vienlaikus kondicionieri sausē ādu un gļotādas, tādējādi pazeminās to aizsargspējas. Rodas kairinājums, nieze, rīkles un deguna gļotādas iekaisums, balss aizsmakums, acu gļotādas iekaisums (konjunktivīts), problēmas cilvēkiem ar kontaktlēcām. Strādājošiem telpās ar gaisa kondicionieriem konstatē arī hroniskas galvassāpes, nogurumu, pastiprinās locītavu un nervu sāpes. Pastiprināta gaisa cirkulācija veicina respiratoro infekciju izraisītāju izplatīšanos. Centralizētas gaisa kondicionēšanas sistēmas nesaņem āra gaisu, telpās ir vairāk augu un dzīvnieku izcelsmes alergēnu, vīrusu, kondensāts rada labvēlīgu vidi mikroorganismu un sēnīšu augšanai.

Arī telpas ar gaisa kondicionieriem ir jāvēdina. Svarīga ir gaisa kondicionieru profesionāla uzstādīšana un apkope. Vēlamā temperatūra ir no +21 līdz +25◦C, bet gaisa mitrums 60-70%. Sagatavojiet apģērbu, ja iespējams nokļūt situācijās vai telpās ar nekontrolētu gaisa kondicionēšanu.

Ieteikumi gaisa kondicionieru lietotājiem