Pediatra konsultācija

Pediatrs ir bērnu ārsts, kurš specializējies bērnu slimību diagnostikā, ārstēšanā un to profilaksē. Pediatrs rūpējas par bērnu veselīgu augšanu un attīstību no dzimšanas līdz 18 gadiem. Vienlaikus konsultē par veselības profilakses, vakcinācijas, uztura, fiziskās slodzes, norūdīšanās, imunitātes stiprināšanas un citiem ar bērnu veselību saistītiem jautājumiem. Nepieciešamības gadījumā tiek nozīmēta papildu izmeklēšana. Akūtu vai hronisku saslimšanu gadījumos bērnu ārsts nodrošinās operatīvu un pilnvērtīgu izmeklēšanu un ārstēšanu.

Kā sagatavoties vizītei?

Dodoties vizītē pie pediatra, ja ir, līdzi jāņem visi ar konkrēto slimību saistītie izraksti un slēdzieni, kas saņemti citās ārstniecības iestādēs, kā arī potēšanas pase un veikto analīžu rezultāti. Tas ārstam palīdz iegūt maksimāli daudz informācijas, kas uzlabo bērna izmeklēšanu, diagnozes noteikšanu un palīdz izvēlēties piemērotāko ārstēšanu. Turklāt šī informācija palīdz taupīt laiku un līdzekļus, jo var gadīties, ka daži izmeklējumi jau ir veikti un vairs nav atkārtoti jāveic. Vecākiem ieteicams mājās laikus sagatavot jautājumus, lai vizītes laikā neaizmirstos kaut kas ļoti būtisks.

Kā notiek vizīte?

Sarunā ar vecākiem, pediatrs veic bērna apskati un izvērtē līdz paņemto analīžu un izmeklējumu rezultātus.  Vienlaikus ārsts novērtē bērna svara un auguma atbilstību vecumam. Ārsts izvērtē sūdzības un precizē problēmas. Ja nepieciešams, pediatrs nozīmē papildus izmeklējumus, nosūta bērnu konsultēties pie citiem speciālistiem un vienojas par nākamo vizīti.

Pēc bērniņa piedzimšanas pediatrs uzņemsies profesionālu, ieinteresētu, individuālu aprūpi mazulim, sniedzot konsultācijas par mazuļa attīstību, barošanu, kopšanu un slimību profilaksi.

Pieteikties konsultācijai